WIELKA UCIECZKA – motocyklowe ciekawostki

WIELKA UCIECZKA – motocyklowe ciekawostki

Jeśli jest jakaś scena z filmu wojennego, która zapadła każdemu motocykliście w pamięci, to jest nią bez wątpienia scena pościgu motocyklowego z filmu Wielka Ucieczka w reżyserii John’a Sturges’a. Główny bohater grany przez Steve’a McQueen’a, ucieka motocyklem BMW po wiejskich drogach.
Nasz bohater wybiera wspaniały finał, przeskakuje na motocyklu, ponad 3,5 metrowe ogrodzenie z drutu kolczastego, i zaplątuje się w nie, na ziemi niczyjej…
Mało kto jednak wie, że Steve McQueen, pomimo swojej ogromnej pasji do motocykli, nie przeskoczył ogrodzenia osobiście. W rzeczywistości był to, międzynarodowej sławy kaskader, Bud Ekins – legenda wśród kalifornijskich motocyklistów.
Dokonał tego na ucharakteryzowanym motocyklu Triumph TR-6 Trophy o pojemnosci 650 cm3. Nota bene, to on również prowadził Forda Mustanga 390 GT w filmie Bullitt. Ekins zdobył sławę, wygrywając cztery złote medale i jeden srebrny, na International Six Day Trials w latach 60-tych ubiegłego wieku. Potocznie zwana „sześciodniówka”, jest jedną z najstarszych, „off road’owych” imprez motocyklowych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.