CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – muzeum

CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – muzeum

Prawdziwy fan motocyklizmu, nie przejdzie obojętnie obok muzeum, w którym stoją dwukołowe eksponaty z silnikiem. Co dopiero gdy tych eksponatów znajduje się ponad 1500 sztuk! Muzeum zawierające ponad półtora tysiąca motocykli znajduje się w mieście Birmingham, w stanie Alabama, w USA. Założycielem jest George H. Barber, multimilioner, który swoją pasją do motocykli, podzielił się z innymi.
Postanowił założyć najlepsze i największe muzeum motocykli na świecie. Gdy pieniądze nie grają roli, nie jest to problemem. Barber wydał 70 milionów dolarów na samą posesję, na której wybudował muzeum oraz niespełna czterokilometrowy tor testowy, służący do „przewietrzania motocykli”. Nawet najstarsze „żywe eksponaty” liczące ponad 100 lat, są w stanie odpalić i jeździć.

Muzeum posiada 5 pięter oraz ponad 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Winda zabiera zwiedzających na ostatnią kondygnację, a następnie odpowiednio profilowanymi chodnikami, schodzi się w dół. W ciągłej ekspozycji jest ponad 650 motocykli oraz kilka rzadkich samochodów.
Muzeum nie skupia się wyłącznie na starych motocyklach.
Wciąż są kupowane również współcześnie produkowane eksponaty, co powoduje, że muzeum rozrasta się z dnia na dzień. Wizją Barbera, było pokazanie niesamowitej kolekcji motocykli ludziom, którzy będą potrafili zrozumieć i docenić ich urok. Jak mawia sam założyciel „Takie muzeum potrafi zainteresować motocyklami tylko kogoś, kto już jest zainteresowany motocyklami?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.