CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – Szybka kobieta „Amerykańska Królowa Prędkości”

CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – Szybka kobieta „Amerykańska Królowa Prędkości”

Każdy, kto lubi prędkość, zna wyścigi odbywające się po wyschniętym, słonym dnie, jeziora Bonneville w Utah. To właśnie w tym miejscu bite są kolejne rekordy prędkości na lądzie. Valerie Thompson jest najszybszą na świecie kobietą, która udowodniła to właśnie w tym miejscu. Posiada ona siedmiokrotny tytuł motocyklowego mistrza prędkości na lądzie. 1 września 2016 roku osiągnęła prędkość 304.263 m/h (489.663 km/h).
Thompson jest często określana mianem „Amerykańskiej Królowej Prędkości”. Jest członkiem elitarnego klubu „Bonneville 200 MPH Club” oraz prestiżowego klubu „Bonneville BUB Speed Trial 201 MPH Club”. Żeby należeć do nich oczywiście konieczne jest przekroczenie prędkości 200 m/h. Valerie rozpoczęła karierę wyścigową w 2006 r. na torach ćwierć milowych w All Harley Drag Racing Association (AHDRA) .
W 2017 r. powróciła do wyścigów na seryjnych motocyklach, w zawodach NHRA Pro Stock. Jej marzenie, aby być najszybszą oraz żeby pobić więcej rekordów, doprowadziło ją do utworzenia w 2012 roku swojego własnego zespołu wyścigowego, Valerie Thompson Racing. Styl życia Valerie, inspirował m.in. twórców filmowych, czy autorów piosenek. Jest prezentowana w filmie dokumentalnym „Why We Ride” z 2013 r., Wystąpiła w programie Discovery Channel „Mega Speed” oraz w filmie „Bonneville Stories”, ilustrującym życie profesjonalnego motocyklisty, w trudnej i niebezpiecznej karierze wyścigowej.
Znana jest również z występów w reklamie GoDaddy Super Bowl! Skórzane kombinezony Valerie i inne dodatki wyścigowe są obecnie wystawione w muzeum motocyklowym Hopkins BMW w Highland w stanie Maryland. Pomiędzy jej pracą, wyścigami, zobowiązaniami i licznymi występami, Valerie, wraz z organizacjami charytatywnymi, wspiera i inspiruje dzieci, pokonujące osobiste wyzwania. Przyniosło jej to, w 2011 roku, nagrodę „American Women Riders Community Hero Award”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.