CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – SHOEI (kaski motocyklowe)

CIEKAWOSTKI MOTOCYKLOWE – SHOEI (kaski motocyklowe)

SHOEI to japońska firma produkująca kaski motocyklowe. Każdy bywalec sklepów z akcesoriami motocyklowymi, na pewno widział na półce, wyroby oznaczone tą marką. Początki firmy sięgają roku 1954, a dokładnie czasu założenia Kamata Polyester Co., która produkowała hełmy wykorzystywane głównie w budownictwie.
W 1958 roku, Eitaro Kamata, rozpoczął produkcję kasków, głównie na potrzeby wyścigów motocyklowych. Dwa lata później, w roku 1960, firma wypuściła pierwsze kaski motocyklowe, spełniające Japońską Normę Przemysłową. O firmie zrobiło się głośno, dopiero w roku 1965, kiedy to Honda Motor Co. zarekomendowała kaski SHOEI, jako najlepsze do używania z ich motocyklami.
Stały się one wówczas bardziej pożądane oraz nastąpił rozkwit popularności tej marki. Firma Shoei Safety Helmet Corp, została oficjalnie założona w roku 1968, po zakończeniu budowy fabryki Ibaraki.
Pomimo ogromnego sukcesu międzynarodowego, SHOEI pozostaje stosunkowo mało liczebną firmą. Zatrudnia nieco ponad 450 osób na całym świecie. SHOEI zapewnia kaski motocyklowe, dla gwiazd z czołówki MotoGP, takich jak Marc Márquez czy Bradley Smith. Od momentu założenia firmy, wszystkie kaski SHOEI, zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Japonii. Stamtąd są one rozprowadzane i sprzedawane na całym świecie. SHOEI był jednym z pierwszych producentów, który wprowadził lekkie kaski z włókna węglowego, już w połowie lat 70-ych XX wieku. Model GRV, był pierwszym kaskiem, w którym użyto włókna węglowego i Kevlaru . SHOEI stworzył cały systemy poprawy bezpieczeństwa, taki jak materiały użyte do wykonania skorupy, technologia formowania, połączenia wyściółki z konstrukcją, czy taki jak podwójna wentylacja. Flagowy model X-Spirit został wprowadzony w 2003 roku i był promowany przez SHOEI, jako najbardziej zaawansowany kask na świecie. Zdobył on nagrodę angielskiego tygodnika MCN, w odzieżowej kategorii roku 2003. Został on następnie, w 2004 roku, zmodyfikowany i wprowadzony jako RF-1000 (XR-1000 w Europie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.